Tutaj znajdziesz wszystkie informacje o pożyczkach online – zobacz

Pożyczki online są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko pożyczyć pieniądze bez konieczności udawania się do banku. Ważne jest, abyś pamiętał, aby dobrze się zastanowić przed zaciągnięciem długu, ponieważ jeśli nie będziesz w stanie go spłacić, ucierpi na tym Twój wynik kredytowy. Najbezpieczniejszym rodzajem pożyczki jest ta z banku lub od licencjonowanego pożyczkodawcy. Jeśli pożyczkodawca prosi Cię o ustanowienie zabezpieczenia, takiego jak samochód lub dom, nie rób tego. Możesz stracić te aktywa, jeśli nie wywiążesz się z umowy.

Pożyczki online to krótkoterminowe kredyty udzielane klientom przez instytucje finansowe na określony czas. Cały proces przebiega bardzo sprawnie i wymaga jedynie użycia komputera, telefonu lub tabletu z dostępem do Internetu. Pieniądze mogą zostać przelane na konto odbiorcy jeszcze tego samego dnia.

Dla kogo jest pożyczka online?

Pożyczki online to szansa na szybkie uzyskanie pieniędzy, bez konieczności fizycznego udawania się do oddziału lub korzystania z innych produktów. Kwota gotówki, jaką otrzymasz z pożyczki online, może wynosić od 100 zł do nawet 20 000 zł. Pożyczkę w złotówkach możesz spłacić na kilka sposobów – jednorazowo lub np. w ratach miesięcznych. Całkowita kwota pieniędzy, jaką możesz uzyskać oraz warunki pożyczki zależą od oferty przygotowanej przez daną instytucję.

Czym zaliczka zwrotna różni się od depozytu

Pożyczka jest umową pomiędzy pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą, w której pożyczkobiorca otrzymuje kwotę (kapitał), którą jest zobowiązany spłacić w przyszłości. Większość pożyczek można podzielić na jedną z trzech kategorii: Kredyt Amortyzowany: Stałe płatności płacone okresowo do momentu zapadalności kredytu.Kredyt z płatnością balonową: Płatność balonowa to duża, zryczałtowana płatność dokonywana na koniec długoterminowej pożyczki. Jest ona powszechnie stosowana w kredytach samochodowych jako sposób na zmniejszenie miesięcznych spłat. Pożyczka tylko z odsetkami: Kredyt tylko na spłatę odsetek jest kredytem, w którym przez określony czas kredytobiorca płaci tylko odsetki od kwoty głównej, przy czym kwota główna pozostaje niezmieniona. Na koniec okresu spłaty odsetek kredytobiorca może przystąpić do kredytu hipotecznego z odsetkami, spłacić kapitał lub, jeśli zostało to wcześniej uzgodnione, przekształcić kredyt w kredyt z ratą kapitałowo-odsetkową (amortyzowany), według własnego uznania.

Konto depozytowe to rachunek bankowy prowadzony przez instytucję finansową, na którym osoba fizyczna może zdeponować pieniądze i uzyskać od nich odsetki. Zdeponowane pieniądze można wypłacić w dowolnym momencie lub zachować do wykorzystania w przyszłości, deponując je na lokatach stałych.

Pożyczka online – jaki to koszt?

Korzystanie z pożyczek online jest łatwe. Na przykład, gdy zaciągasz pożyczkę online, maksymalne oprocentowanie dozwolone przez prawo jest dwukrotnością sumy stopy referencyjnej i 0,1 procenta. To tylko 0,2%. Po przeliczeniu, najwyższe możliwe oprocentowanie wynosi obecnie 6,2 proc. Co więcej, ustawa antylichwiarska określa, że maksymalny całkowity koszt związany z pożyczką online nie może przekroczyć 45 proc. Kwota pożyczana rocznie jest również ograniczona do 1/22 miesięcznego dochodu. Jeśli nie będziesz spłacać rat w terminie (zgodnie z umową), mogą pojawić się dodatkowe opłaty.

Zanim zdecydujemy się na pożyczkę online, należy sprawdzić istnienie i poprawność danych firmy na jej stronie internetowej. Warto również sprawdzić, czy jest ona członkiem Polskiego Związku Pożyczkodawców. Dzięki temu potencjalni klienci nie narażają się na oszustwo i mają gwarancję najwyższych standardów udzielania pożyczek w instytucjach pozabankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *