Trening z masą własnego ciała – warto? Zobacz jakie są jego plusy

Trening z masą ciała to bardzo skuteczny sposób na uzyskanie i utrzymanie formy. Nie potrzebujesz żadnego wymyślnego sprzętu, wystarczy masa własnego ciała. Nie ma znaczenia, czy jesteś w domu, czy w podróży; możesz utrzymać, a nawet zbudować swoją formę praktycznie wszędzie – przynajmniej z tym programem.

25 minut treningu z masą ciała pomoże Ci zadbać o siłę mięśni dolnej i górnej części ciała. Ćwiczenia stosowane w tym programie są szybkie, intensywne i bardzo skuteczne. Twoje tętno wzrośnie podczas treningu, ale nie powinno być tak wysokie, abyś nie mógł ukończyć ćwiczeń bez zatrzymania się na odpoczynek.

Konkrety

Istnieje wiele różnych rodzajów ćwiczeń z ciężarem ciała, które możesz wykonać, aby pozostać w formie. Możesz wykonywać te ćwiczenia bez żadnego sprzętu i są one świetne do budowania siły i wytrzymałości.

Oto niektóre z najlepszych ćwiczeń z masą ciała:

Przysiady są jednym z najlepszych ćwiczeń do budowania siły w nogach, biodrach i pośladkach. Jeśli jeszcze nie potrafisz ich wykonywać, zacznij od ćwiczenia trzymania pozycji bez dodatkowego ciężaru, aż poczujesz się na tyle komfortowo, że będziesz mógł dodać trochę.

Pompki to kolejne doskonałe ćwiczenie do budowania siły górnej części ciała i poprawy postawy. Zacznij z kolanami na ziemi dla początkujących (kolana na podłodze) lub zejdź w dół aż klatka piersiowa dotknie podłogi dla zaawansowanych (klatka piersiowa dotyka podłogi).

Deska to kolejne świetne ćwiczenie poprawiające siłę rdzenia i zapobiegające bólom pleców. Zacznij od utrzymania pozycji plank na przedramionach ze stopami razem, a następnie rozsuń je tak daleko, jak to tylko możliwe. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund. Później zwiększaj długość ćwiczenia.

Inne efektywne ćwiczenia to też krokodylki, czyli burpees, wypady, podciąganie.

Zalety takiego typu treningu

Ćwiczenia z masą ciała można wykonywać wszędzie i nie zajmują one dużo miejsca. Są też świetnym sposobem na rozpoczęcie treningu siłowego bez konieczności chodzenia na siłownię, kupowania sprzętu lub posiadania kogoś, kto pokaże ci, jak go używać.

Jeśli nie masz dostępu do siłowni lub chcesz ćwiczenia, które nie wymagają żadnego sprzętu, te ćwiczenia z masą ciała pomogą Ci stać się silniejszym i bardziej stonowanym.

Do tego treningu nie będziesz potrzebować nic poza własną masą ciała i trochę miejsca w domu lub na podwórku. Wszystkie te ćwiczenia są przeznaczone dla początkujących, więc nie ma potrzeby posiadania żadnego sprzętu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *