Pompa hydrauliczna jest sercem każdego układu hydraulicznego

Pompy hydrauliczne są odpowiedzialne za sprawne funkcjonowanie szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych i komercyjnych. Podczas gdy niektóre pompy mają stosunkowo krótką i prostą żywotność, inne mogą trwać przez lata, jeśli są dobrze utrzymane. Pompy są również stosunkowo tanie, co sprawia, że dobrym pomysłem jest rozważenie środków zapobiegawczych lub wczesnej wymiany zamiast czekania na wystąpienie problemu, a następnie radzenia sobie z wydatkami związanymi z koniecznością wymiany pompy w przyszłości. Części pomp hydraulicznych wymagają regularnego smarowania, ale w zależności od ich zastosowania, niektóre części mogą wymagać dodatkowej opieki. Na przykład, pompy hydrauliczne używane w rolnictwie i budownictwie powinny być regularnie sprawdzane, aby upewnić się, że nie są narażone na działanie żrących substancji chemicznych. W innych sytuacjach mogą być zalecane specjalne płyny czyszczące.

Jak dbać o pompę hydrauliczną?

Podczas pracy z każdym rodzajem pompy hydraulicznej, ważne jest, aby przestrzegać odpowiednich środków ostrożności. Pompowana ciecz może być bardzo niebezpieczna, jeśli zostanie uwolniona w dużych ilościach lub wejdzie w kontakt ze skórą lub oczami. Należy pamiętać o stosowaniu ochrony oczu i rękawic podczas obsługi pompy. Ponadto należy upewnić się, że istnieje odpowiedni system wentylacji, aby zapobiec gromadzeniu się szkodliwych gazów wokół pompy.

Jako ważna część układu hydraulicznego, pompa jest często używana przez długie godziny bez konserwacji, i będzie łatwo uszkodzona przez niewłaściwą obsługę i opiekę. Konserwacja pompy polega głównie na usunięciu zanieczyszczeń w oleju, usunięciu cząstek na powierzchni ssącej pompy, aby zapewnić, że pompa w normalnym stanie, aby przedłużyć jej żywotność.

Regeneracja pomp hydraulicznych

Proces regeneracji polega na otwarciu zaworu pompy, tak aby wszystkie jej wewnętrzne części mogły zostać wyczyszczone dowolnym płynem używanym w danym zastosowaniu. Można to zrobić ręcznie lub elektronicznie, ale ważne jest, aby nie pominąć tego kroku, jeśli instrukcje tego wymagają – nawet jeśli nie jesteś pewien, czy twoja pompa wymaga regeneracji, czy nie. Faktem jest, że jedynym sposobem na uzyskanie całkowitej pewności jest sprawdzenie instrukcji producenta, a następnie wykonanie procesu. Jeśli nie wykonasz tego kroku i dopuścisz do nagromadzenia się osadu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *