Ogłoszenie o wynajmie mieszkania – jak to dobrze napisać?
Ważne jest, aby napisać ogłoszenie o wynajmie mieszkania, które będzie interesujące dla potencjalnych najemców. Dobre zdjęcie mieszkania i szczegółowy opis nie wystarczą. Tekst powinien być zwięzły i jasny, tak aby potencjalny najemca mógł szybko zrozumieć, co mu oferujemy i zdecydować, czy warto się z nim skontaktować.
Najważniejsze, aby pamiętać, że tekst ogłoszenia o wynajmie powinien być jak najkrótszy, ale jednocześnie jak najbardziej treściwy. Nie trzeba opisywać w ogłoszeniu każdego szczegółu mieszkania – wystarczy podkreślić jego zalety i pozostawić dobre wrażenie na potencjalnych najemcach.
Jeśli masz kilka mieszkań do wynajęcia, lepiej napisać tylko jedno ogłoszenie, w którym wszystkie dostępne informacje o nich znajdą się w jednym miejscu. Jeśli masz więcej niż jedno mieszkanie do wynajęcia, to stwórz osobne ogłoszenia dla każdego z nich (zajmie to mniej czasu).

Najważniejsze to podać konkretne informacje
Pisząc ogłoszenie o wynajmie mieszkania, staraj się najważniejsze informacje podawać w punktach, a dopiero poniżej możesz nieco rozwinąć niektóre elementy oferty. W ten sposób potencjalny najemca szybko zweryfikuje, czy mieszkanie spełnia jego podstawowe kryteria, a dopiero potem zagłębi się w szczegóły oferty, które mogą być istotne przy podejmowaniu decyzji.
Najważniejsze będą takie dane, jak:
- lokalizacja,
- wielkość mieszkania,
- liczba pokoi wraz z ich powierzchnią,
- piętro,
- stan i wyposażenie,
- informacje o najbliższej okolicy – dojazd, komunikacja,
- dodatkowe zalety – parking (garaż), komórka lokatorska, piwnica, ogródek,
- wysokość czynszu wraz z informacją o szacunkowej wysokości opłat za media (woda).

Zareklamuj mieszkanie do wynajęcia – podkreśl zalety
Pisząc ogłoszenie o wynajmie mieszkania, zastanów się, jakie cechy nieruchomości mogą być ważne dla potencjalnych najemców. Rodzaj tych cech zależy w dużej mierze od tego, kim będzie potencjalny najemca, ponieważ student lub osoba samotna będzie patrzyła na mieszkanie do wynajęcia inaczej niż rodzina z małymi dziećmi. Dla tych pierwszych ważniejsza może być odległość od uczelni czy centrum miasta, podczas gdy dla tych drugich decydującym kryterium może być bliskość terenów zielonych oraz dobrze rozwinięta infrastruktura edukacyjna i usługowa w okolicy.