Medycyna estetyczna – zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna opiera się na założeniu, że poprawa wyglądu twarzy, ciała i skóry może poprawić pewność siebie, poczucie własnej wartości i jakość życia danej osoby. Zabiegi medycyny estetycznej obejmują nieinwazyjne procedury, takie jak Botox® (toksyna botulinowa), wypełniacze i laserowy resurfacing skóry.

Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging zostało utworzone w 2010 r. i zrzeszało osoby żywo zainteresowane tą dziedziną i chcące się w niej rozwijać.

Na czym polega medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to stosowanie procedur medycznych w celu poprawy wyglądu danej osoby. Może obejmować zabiegi takie jak botox, liposukcja i chirurgia. Medycyna estetyczna może również odnosić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia poprzez odżywianie i ćwiczenia.

Celem medycyny estetycznej jest sprawienie, abyśmy wyglądali dobrze, nie sprawiając, że będziemy wyglądać nienaturalnie lub sztucznie. Chirurdzy kosmetyczni to licencjonowani lekarze, którzy ukończyli specjalne szkolenie z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Wykonują oni procedury, które pomagają ludziom wyglądać lepiej po wypadku lub naturalnym procesie starzenia się, który spowodował zmiany w ich wyglądzie (takie jak zmarszczki). Lekarze często wykonują operacje kosmetyczne na ludziach, którzy są zdrowi, ale mają obszary, które chcieliby poprawić (takie jak zmarszczki wokół oczu, pozwala usunąć niedoskonałości skóry,). Atrakcyjny wygląd to coś, na czym zależy większości. Czasem to choroby zmuszają nas do podjęcia decyzji o stosowaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W dużej mierze zabiegi medycyny estetycznej obejmują działania o niewielkim stopniu inwazyjności. Aktualnie nawet nadmiar tkanki tłuszczowej nie zawsze wymaga tak radykalnego podejścia jak chirurgia plastyczna – czasem wystarczy lipoliza iniekcyjna, czyli nieinwazyjny zabieg pozwalający na zniwelowanie tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała. Wiele zabiegów estetycznych nie wymaga rekonwalescencji, gdyż odbywają się w znieczuleniu miejscowym lub wcale go nie wymagają!

Najnowsze technologie z zakresu medycyny estetycznej – zabiegi przeciwstarzeniowe, zabiegi redukujące tkankę tłuszczową, zabiegi laserowe

Zabiegi anti-aging są jednym z najpopularniejszych sposobów na utrzymanie i poprawę ogólnego stanu zdrowia i wyglądu. Mogą one pomóc w walce ze zmarszczkami i drobnymi liniami, bliznami potrądzikowymi, uszkodzeniami słonecznymi i wieloma innymi chorobami skóry.

Najpopularniejszym zabiegiem przeciwstarzeniowym są peelingi chemiczne. Peeling chemiczny wykorzystuje łagodny kwas lub roztwór enzymatyczny do usunięcia warstw skóry, odsłaniając jej świeżą warstwę pod spodem. Peeling chemiczny jest często stosowany w leczeniu blizn potrądzikowych, uszkodzeń słonecznych, zmarszczek i drobnych linii.

Innym popularnym zabiegiem przeciwstarzeniowym jest mikrodermabrazja. W mikrodermabrazji urządzenie delikatnie zdrapuje górne warstwy martwych komórek skóry za pomocą maleńkich kryształków lub kryształków tlenku aluminium, które są nakładane w formie żelu na twarz. Proces ten pozostawia skórę gładszą i bardziej promienną, nie powodując żadnych uszkodzeń zdrowych komórek pod powierzchnią skóry.

Modelowanie kwasem hialuronowym może pomóc przywrócić młodzieńczą objętość i kontur twarzy poprzez wypełnienie linii, zmarszczek i fałdów. Kwas hialuronowy jest również stosowany w leczeniu blizn potrądzikowych i drobnych linii wokół ust.

Istnieje wiele innych metod stosowanych w zabiegach medycyny estetycznej, np. zabiegi biostymulacyjne przy użycia laserów, mezoterapia igłowa, kriolipoliza.

Medycyna estetyczna – bogate oferty zabiegów estetycznych mających na celu profilaktykę starzenia

Młody i zdrowy wygląd – to chyba marzy się każdemu. Na szczęście medycyna stale się rozwija i daje nam dostęp to wielu możliwości dbania o nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na zachowanie młodego wyglądu, ale także pozwalają na lepsze samopoczucie i stanowią wsparcie zdrowego trybu życia. Medycyna estetyczna ma wiele gałęzi, m.in.: dermatologia estetyczna, stomatologia estetyczna, ginekologia estetyczna, chirurgia estetyczna.

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem medycyny estetycznej w Opolu http://laser-opole.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *