Kosmetyki w kostce – alternatywa dla opakowań z tworzyw sztucznych. W trosce o środowisko

Koncepcja kosmetyków w batonie jest prosta. Polega na pielęgnacji ciała za pomocą substancji stałych, które możesz nosić przy sobie. Podstawową ideą Cube Cosmetics nie jest zbieranie plastikowych butelek, ale produkowanie i wykorzystywanie tylko takiej ilości, jakiej faktycznie potrzebują klienci. Co więcej, kosmetyki w batonie wykonane są wyłącznie z naturalnych składników i są w pełni biodegradowalne.

Kosmetyki w kostkach – czym one są?

Kosmetyki w kostce to w pełni naturalne produkty wykonane z naturalnych wosków, olejków i maseł. Nie zawierają żadnych szkodliwych substancji takich jak konserwanty, parabeny czy syntetyczne substancje zapachowe. Ich składniki zostały starannie dobrane, dzięki czemu każdy produkt jest miękki i delikatny dla Twojej skóry. Kosmetyki w batonach nie zawierają wody (poza szamponami), dlatego często określa się je mianem „koncentratów”. Jak sama nazwa wskazuje, występują w postaci batonów lub ciast, które wyglądają jak mydło.

Kosmetyki w kostce – delikatniejsza alternatywa?

Mydło wygląda tak samo jak mydło w kostce. Doskonale odżywiają włosy i mogą zawierać olejki eteryczne, np. z trawy cytrynowej, ale także dobroczynny olej kokosowy czy wosk pszczeli.

Szampon i odżywka w kostce wykonane są tak samo jak zwykłe mydło. Jedyna różnica polega na tym, że nie zawierają wodorotlenku sodu, zwanego też ługiem. Szampony wytwarzane są metodą na zimno i składają się głównie z naturalnych olejów (np. oliwa z oliwek), tłuszczów (np. masło shea), masła (np. masło kakaowe), soli morskiej, olejków eterycznych i substancji zapachowych.

Kosmetyki w kostce to nowość, zwłaszcza jeśli chodzi o produkty do włosów i skóry głowy. Szampony i inne środki myjące są zwykle silniej oczyszczające, ale są również bardzo delikatne dla skóry głowy. Jeśli więc zdecydujemy się na użycie szamponu lub odżywki w sztyfcie, skóra głowy nie zostanie naruszona. Produkty w tej formie często zawierają bardzo naturalne składniki. Nie zawierają sztucznych i szkodliwych parabenów, silikonów, SLS czy SLES.

Jakich składników szukać, a czego unikać?

Jeśli chodzi o produkt w kostkę to nie możesz kupić pierwszego. Tutaj również możesz znaleźć mniej pożądane dodatki, takie jak silikony, siarczany i silne konserwanty. Warto zrezygnować z takich produktów na rzecz kosmetyków sześciennych, które mają bardzo naturalne składniki i pozytywnie wpływają na nasze włosy i skórę. Warto zauważyć, że w składzie zamiast silikonów znalazły się naturalne olejki, takie jak olejek ze słodkich migdałów czy olejek z awokado.

Oprócz szamponów i odżywek na popularności zyskują inne kosmetyki – mydła, które doskonale oczyszczają twarz lub ciało (dobrze sprawdzają się w przypadku cery tłustej). Świetnym rozwiązaniem jest również mycie ciała, ma bardzo subtelny zapach, który pozostawia skórę miękką i nawilżoną.

Szampon w kostce – czy działa na suche włosy?

Nałożenie szamponu na włosy to bardzo prosta sprawa. Działa to tak samo jak zwykły szampon z kilkoma zmianami. Najpierw rozprowadzamy w dłoni mokrą kostkę, która tworzy pianę. Następnie myjemy nim włosy, tak jak zwykły szampon. Producent szamponu również poleca tę metodę.

Sztyft można oczywiście nałożyć na mokre włosy – nie ma problemu. Jedyną różnicą między tą metodą a tradycyjnymi żelowymi lub płynnymi szamponami jest to, że najpierw nakładasz pianę na dłonie, a następnie nakładasz ją na włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *