Jakie okulary będą idealne dla Ciebie? Zobacz wskazówki jak dobrać idealne oprawki

Najpierw zadaj sobie pytanie, jaki jest nasz typ. Dobrze wiedzieć, że istnieją cztery kształty twarzy: owal, trójkąt, koło, kwadrat i serce. Znajomość tych informacji jest ważna, ponieważ wiele osób popełnia błędy przy wyborze okularów na podstawie kształtu twarzy.

Okazuje się, że okulary mogą korygować kształt twarzy i zmieniać go w bardziej atrakcyjny wizualnie sposób. Zaburzają też jej proporcje, sprawiając, że wydaje się węższa lub dłuższa.

Wybierając okulary, należy wziąć pod uwagę 3 czynniki:

1. Kształt twarzy

2. Kolor oczu, włosów i skóry

3. Twoja osobowość

Co równie ważne, okulary mogą odwracać uwagę od niedoskonałości i poprawiać wygląd.

Postępując zgodnie z opisanymi poniżej zasadami, możesz dobrać idealne okulary do kształtu swojej twarzy:

Twarz okrągła

Jeśli masz okrągłą twarz, wybierz okulary o czystych liniach i ostrych krawędziach. Proste linie oprawki są dobre dla tego typu twarzy. Mają cienkie policzki i wydłużone szczęki. Unikaj też okrągłych okularów – ich kształt podkreśli zbyt szerokie policzki.

Twarz owalna

Jeśli masz taki kształt twarzy, masz szczęście! Oznacza to, że każda oprawka jest dla Ciebie świetnie dopasowana (cóż – prawie każda oprawka). Jeśli nie lubisz okularów oversize, wybierz oprawki z najszerszymi soczewkami mniejszymi niż szerokość Twojej twarzy.

Trójkątna twarz

Jeśli Twoja twarz jest trójkątna, wybierz okulary, które zakryją górną część twarzy i sprawią, że Twoje oczy będą bardziej widoczne. Do tego kształtu twarzy idealnie pasują kwadratowe lub prostokątne oprawki.

Twarz w kształcie serca

Dla kobiet o twarzach w kształcie serca (najszersza część twarzy znajduje się u góry) najlepiej wybrać oprawkę z szerszym dołem niż góra. Umożliwi to optyczne zrównoważenie proporcji twarzy. Do tego kształtu twarzy nadają się również okulary z okrągłymi i owalnymi oprawkami.

Twarz kwadratowa

Jeśli masz kwadratową twarz, pamiętaj, że powinnaś ją zmiękczyć i nadać jej bardziej kobiecej. Wybierz soczewki, które są szersze niż długie (lub okrągłe). Upewnij się, że górna część oprawki nie jest zbyt szeroka – dzięki temu twarz będzie bardziej kwadratowa.

Kolor skóry, włosów, oczu

Przy wyborze oprawki liczy się kształt twarzy, ale co z kolorem? Kolor skóry jest tutaj bardzo ważny. Z reguły ciepłe kolory dobrze komponują się z ciepłymi kolorami, a chłodne kolory dobrze wyglądają z chłodnymi. Zgodnie z tą zasadą osoby o ciemniejszej karnacji powinny wybierać oprawki w kolorze beżowym, brązowym, różowym, złotym, żółtym, czerwonym lub zielonym. Czarny, szary, jasnoróżowy, niebieski i fioletowy są odpowiednie dla chłodniejszych typów skóry.

Osoby o cieplejszych odcieniach skóry mają więcej żółtych odcieni, podczas gdy osoby o chłodniejszych odcieniach skóry mają bardziej różowe lub różowe odcienie. Aby poznać swój odcień skóry, możesz sprawdzić kolor żył: jeśli są niebiesko-zielone, to prawdopodobnie jest ci chłodno, a jeśli są oliwkowo-zielone, prawdopodobnie jest ci ciepło.

Ogólnie rzecz biorąc, im ciemniejszy odcień skóry, tym ciemniejsze powinny być okulary. Wyjątkiem są małe twarze, ponieważ zbyt ciemne okulary mogą sprawić, że będą jeszcze mniejsze.

Wybierz kolory i kształty indywidualnie

Przy wyborze ramy ważna jest równowaga i wybór w ogólnym otoczeniu. Na przykład osoby o jasnych włosach i skórze nadają się do oprawek w kolorze naturalnym. Czarny to najlepszy wybór dla osób o ciemnych włosach i ciemnych oczach. Osoby o brązowych lub rudych włosach również dobrze wyglądają w czarnych okularach. Ogólnie rzecz biorąc, osobom o ciemnych włosach zalecamy unikanie odcieni blond. Najważniejsze jest, aby Twoje okulary dobrze się czuły, a nie tylko wybierały je w oparciu o popularne trendy w modzie! Skonsultuj się ze swoim optykiem, jeśli nie masz pewności, który kolor jest dla Ciebie najlepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *