Jak odnowić ogrodzenie metalowe?

Jeśli masz stare metalowe ogrodzenie, które jest w bardzo złym stanie, lepiej je pomalować, niż wymieniać na nowe. Ale jak szybko i trwale odnowić tak dużą powierzchnię? Jak zabezpieczyć farbę przed rdzewieniem?

Przygotowanie

Przede wszystkim trzeba odpowiednio przygotować powierzchnię. Nie warto malować już zardzewiałego płotu – zaraz po nałożeniu farby znów zacznie rdzewieć. Dobrym pomysłem jest użycie elektrycznej szczotki drucianej do usunięcia luźnej rdzy z powierzchni ogrodzenia. Jeśli są na nim małe dziury lub pęknięcia, spróbuj wypełnić je wypełniaczem i użyj papieru ściernego, aby wygładzić widoczne nierówności.

Wybór farby

Wybór odpowiedniej farby do danego zadania jest jedną z ważniejszych kwestii. Możesz wybrać nie tylko kolor, ale także rodzaj farby – olejną lub wodną. Zależy to od tego, jak gruba powinna być warstwa farby (np. jeśli chcesz zabezpieczyć powierzchnię przed rdzą). Na przykład, jeśli chodzi o zwykłe przemalowanie, lepsze będzie użycie farb olejnych, ponieważ szybciej schną i są odporne na działanie pary wodnej.

Dobrym pomysłem jest użycie specjalnej farby do powierzchni metalowych. Będzie ona łatwa w użyciu, nie będzie kapać i równomiernie pokryje powierzchnię ogrodzenia.

Pierwsza warstwa ochronna

Przed wlaniem farby do opryskiwacza wymieszaj ją z olejem ekstenderem w równych proporcjach (jedna część farby i dwie części ekstendera). Pozwoli Ci to uzyskać wyższy poziom połysku i sprawi, że farba będzie trwalsza (produkt będzie znacznie gęstszy). Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić pieniądze i czas, wlej farbę bezpośrednio do rozpylacza, bez mieszania.

Po dokładnym wstrząśnięciu i upewnieniu się, że wszystko jest dobrze wymieszane (nie powinny być widoczne żadne smugi), zacznij natryskiwać na powierzchnię testową. Jeśli wszystko jest w porządku możesz przystąpić do nakładania warstwy głównej.

Jakie właściwości powinny mieć produkty do malowania metalu?

Produkty do malowania metalu powinny charakteryzować się następującymi właściwościami:

Szybkie schnięcie . Jeśli chcesz nałożyć farbę w ciągu jednego dnia, produkt musi szybko wyschnąć. W przeciwnym razie konieczne będzie odczekanie co najmniej 3 dni przed nałożeniem kolejnej warstwy farby.

Dobre krycie . Produkt musi być w stanie bezproblemowo pokryć wszystkie możliwe wady i nierówności powierzchni.

Wysoka odporność na korozję i utlenianie . Metal musi pozostać błyszczący po wielu latach ekspozycji.

Łatwa aplikacja i przyjemny wygląd . Produkt musi być łatwy do nakładania na powierzchnie pionowe i nie może powodować na nich przebarwień ani innych nieoczekiwanych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *