Golf – dlaczego warto uprawiać ten sport?

Golf to bez wątpienia sport, który wymaga ogromnej techniki, dokładności i… umiejętności społecznych. Jednak gra w golfa, oprócz swoich wymagań, oferuje naprawdę wiele korzyści.

Tutaj mówimy o niektórych głównych korzyściach, które golf oferuje swoim graczom:

Promuje sprawność fizyczną

Golf promuje sprawność fizyczną na wiele sposobów. Pomaga spalić kalorie i wzmocnić mięśnie poprzez ruch huśtawki. Golf pomaga również graczom poprawić ich układ sercowo-naczyniowy poprzez zwiększenie tętna podczas gry. Ponadto golf daje możliwość aktywności fizycznej nawet wtedy, gdy nie jest rozgrywany na polu golfowym lub driving range. Gracze mogą spacerować po polu golfowym ćwicząc swoje swingi lub mogą używać putting green w domu, aby ćwiczyć swoje umiejętności puttowania bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu lub drogich lekcji od profesjonalnych instruktorów.

Zachęca do interakcji społecznych

Golf jest jednym z niewielu sportów, gdzie gracze są zobowiązani do interakcji ze sobą przez całą rundę gry. To może prowadzić do przyjaźni są tworzone między graczami, którzy nie mogliby w inny sposób zapoznać się ze sobą, gdyby nie były one grając razem na polu golfowym!

Jest uniwersalny

Golf może być odtwarzany przez ludzi w każdym wieku. Ten sport może być uprawiany przez ludzi w każdym wieku i każdej płci, co czyni go idealnym dla rodzin, które chcą zrobić coś razem jako rodzina lub nawet przyjaciół, którzy chcą uciec od tego wszystkiego na trochę czasu relaksu.

A to tylko kropla w morzu korzyści płynących z grania w golfa.

Jakie są zasady?

W golfa grają dwie lub więcej osób. Gracze na zmianę uderzają małą piłkę kijem z teeboxów przez serię dołków na polu golfowym. Celem jest ukończenie każdego dołka w jak najmniejszej liczbie uderzeń, licząc uderzenia z tee (nie licząc uderzeń karnych). Dołek może być zakończony w jednym uderzeniu przez trafienie piłki do kubka (hole-in-one). Zasady są generalnie regulowane przez międzynarodowy organ (Royal and Ancient Golf Club), ale poszczególne kluby golfowe mogą mieć swoje własne wariacje na temat tych zasad.

Jakiego sprzętu potrzebujesz?

Sprzęt golfowy jest ważną częścią gry. Nie można po prostu wziąć do ręki kija i zacząć grać w golfa. Absolutnym minimum jest posiadanie kija, lub zestawu kijów, oraz piłki. Jednak raczej nie spotkasz golfistów wyposażonych tak skromnie. Lista przydatnych elementów wyposażenia jest nieco dłuższa.

Torba na kije

Dobra torba wyposażona jest w kilka przegródek na kije, odpowiednią ilość mniejszych przegródek i miękką wyściółkę w środku. Nie powinna być też zbyt ciężka, bo spędzisz z nią sporo czasu.

Nakładki na tee

Wiemy już, że tee jest miejscem startowym, z którego wykonuje się pierwsze, często kluczowe, uderzenie. Piłkę umieszcza się wtedy na specjalnych podstawkach, czyli kołkach tee.

Pitch-fork

Jedną z powszechnych zasad gry w golfa jest to, że gracze są zobowiązani do naprawy uszkodzonej nawierzchni pola golfowego. Do tego celu służą specjalne widły, pitch-forki. Nierzadko zdarza się, że właściciel pola golfowego rozdaje je wszystkim graczom przed rozpoczęciem gry.

Headcover

Łatwo się domyślić, że są to pokrowce na główki kijów golfowych, których zadaniem jest nie pozwolić drogim po wszystkim kijom obijać się o siebie podczas transportu. Często są one wykonane ze skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *