Ford zamierza zwolnić swoich pracowników

Ford zwolni 3 200 pracowników ze swoich europejskich fabryk. Większość stanowić będą niemieccy pracownicy koncernu.

Gigant motoryzacyjny zapowiedział, że zmniejszy liczbę swoich globalnych pracowników o 10%. Jest to część planu Forda dotyczącego restrukturyzacji firmy w celu zmniejszenia kosztów i zwiększenia zysków.

Ford zwolnił już około 2 000 pracowników w Niemczech od 2016 roku z powodu spadku sprzedaży w Europie. Ogólnie rzecz biorąc, automaker planuje w ciągu najbliższych trzech lat obciąć około 7 000 stanowisk na całym świecie – z czego 4 500 ma nastąpić tylko w tym roku.

„Decyzja została podjęta po przeglądzie naszych europejskich operacji i odzwierciedla zmieniające się warunki rynkowe” – powiedział rzecznik Forda David Schreiner w mailowym oświadczeniu dla Bloomberg News. „Pozostajemy zaangażowani w nasz europejski rynek”.

Firma wini za decyzję załamanie sprzedaży w Europie, która ucierpiała z powodu kryzysu gospodarczego i wysokiego poziomu bezrobocia wśród młodych ludzi.

Ford twierdzi, że będzie starał się znaleźć nowe miejsca pracy dla zwalnianych osób, ale przyznaje, że niektórzy mogą być zmuszeni do całkowitego opuszczenia firmy.

Europejskie operacje Forda stanowią około jednej czwartej jego globalnej siły roboczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *