Czym i jak straszyć koty? Oto najlepszy sposób

Żbiki są problemem w wielu odcinkach. Niestety, często przyciągają ich do swoich ogrodów wszelkiego rodzaju zapachy… zabawa dla nich. Dzikie koty nie są kotami domowymi, które leżą na kanapie przez cały dzień. Wiele razy koty żyjące na wolności mogą być nosicielami chorób zagrażających życiu. W tym przypadku stanowią bezpośrednie zagrożenie dla ludzi i naszych zwierząt. Jak straszyć koty? Oto kilka domowych sposobów na utrzymanie kota z dala od ogrodu!

Ocet

Ocet to jeden z produktów, których możesz używać na swojej działce z kilkoma ograniczeniami. Jest skutecznym środkiem odstraszającym koty, a jednocześnie nie jest niebezpieczny dla zwierząt i ludzi. Używaj octu rozcieńczonego wodą lub spryskuj bezpośrednio rośliny, systemy tryskaczowe itp. oraz tam, gdzie dzikie koty lubią spać.

Cynamon

Cynamon to kolejna naturalna substancja stosowana do odstraszania zdziczałych kotów przed wejściem do Twojego ogrodu. Zapach cynamonu jest przyjemny dla człowieka, ale działa świetnie odstraszająco na koty. Posyp roślinę mielonym cynamonem lub wokół niej.

Amoniak

Koty nie lubią silnych zapachów, a zapach amoniaku w ogóle do nich nie przemawia. Możesz trochę posypać w ważnych miejscach ogrodu – przy granicy lub na trawniku. Należy pamiętać, że amoniak ma nieprzyjemny zapach dla ludzi, dlatego najlepiej założyć rękawiczki przed wylaniem go na ziemię. Możesz również włożyć do miski gąbkę nasączoną amoniakiem i zalać ją wodą. Zawsze upewnij się, że te pojemniki są poza zasięgiem Twojego zwierzaka!

Skórka cytrynowa

Zapach skórki cytryny jest również świetny do odstraszania kotów z ogrodu. Na dłuższą metę mogą nie pomóc, ale przynajmniej na początku z pewnością pomogą utrzymać kota z dala od ogrodu lub domu.

Czosnek lub cebula

Warzywa te mają silny „smak”. Posypanie czosnkiem lub cebulą roślin, których nie chcemy, aby dotykały nasze koty, wystarczy i powstrzyma je przed ponownym wejściem do naszego ogrodu! Rośliny potraktowane czosnkiem i cebulą mogą być… niemiłą niespodzianką dla każdego kota, który chce wejść na naszą posesję!

Chili i pieprz czarny

Te przyprawy są idealne do wystraszenia kota z ogrodu!

Rośliny odstraszające koty

Może to wydawać się okrutne i niepotrzebne miłośnikom kotów, ale jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na odstraszenie kotów od ogrodu. Jeśli nie chcesz używać żadnych chemikaliów, wyhoduj rośliny odstraszające koty. Koty nie znoszą zapachu lawendy, ruty, nostrzyka, tymianku cytrynowego i mięty. Uprawa tych ziół w ogrodzie pomoże trzymać koty z daleka!

Fusy z kawy

Aby trzymać bezdomne koty z dala od trawnika, użyj fusów z kawy. Kawa ma silny zapach, który w naturalny sposób je odpycha. Wystarczy posypać fusami po kawie trawniki lub rabaty kwiatowe, aby koty nie mogły się na nie wspinać! To łatwy i tani sposób na powstrzymanie kotów przed chodzeniem tam, gdzie nie chcesz!

Zraszacz z czujnikiem ruchu

To bardzo skuteczny sposób na odstraszenie kotów od ogrodu. Zraszacz z czujnikiem ruchu spryskuje wodą każde zwierzę, które się do niego zbliży, odstraszając je. Takie systemy można również montować na balkonach lub parapetach, aby chronić rośliny przed kotami wspinającymi się po dachach, skąd mogą wskakiwać do mieszkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *