Auto detailing – na czym polega proces auto detailingu?

Celem auto detailingu jest przywrócenie pierwotnego wyglądu samochodu. 

Usługa auto detailingu wykracza poza samo mycie i polerowanie lakieru czy nakładanie wosku – proces ten obejmuje również szczegółową kontrolę wszystkich zewnętrznych i wewnętrznych części. W rezultacie otrzymujemy wspaniale odświeżony samochód, który wygląda prawie tak dobrze, jak w dniu, w którym opuścił salon. 

Auto detailing zakłada, że każdy element samochodu jest wyczyszczony perfekcyjnie. Nie można powiedzieć, że wykonało się dobrą robotę, jeśli wciąż są jakieś elementy, które nie są dokładnie wyczyszczone, lub całe miejsca na niektórych elementach, gdzie pozostaje brud. 

Auto detailing. Na czym dokładnie polega auto detailing?  

Auto detailing to termin określający cały proces czyszczenia, który można z grubsza podzielić na kilka etapów. 

Proces czyszczenia ma na celu przywrócenie samochodu do stanu sprzed wyjazdu z salonu. 

Auto detailing obejmuje również polerowanie lakieru, które pozwala na uzyskanie pięknego i długotrwałego połysku, czyszczenie komory silnika oraz pielęgnację elementów gumowych. 

Oprócz kompleksowego mycia samochodu, dokładnego usuwania zabrudzeń nawet z trudno dostępnych miejsc takich jak kratki wentylacyjne, drobne elementy dekoracyjne wewnątrz pojazdu czy między siedzeniami, auto detailing obejmuje: – Usuwanie pleśni z szyberdachów – czyszczenie wnętrza (w tym dywanów i tapicerki) – optymalną pielęgnację wszelkiego rodzaju elementów plastikowych (plastikowe zderzaki, lusterka boczne itp.) – polerowanie lakieru i nadawanie mu przyjemnego dla oka połysku. 

Istnieje kilka miejsc, gdzie można oddać swój samochód na zabieg auto detalingu, ale najlepszą opcją jest profesjonalny serwis samochodowy świadczone przez doświadczonych specjalistów w tej branży. Ci ludzie wiedzą wszystko o tym, jak dbać o każdy rodzaj powierzchni i materiałów używanych do produkcji samochodów. Wyczyszczą oni całe wnętrze, bez konieczności demontażu jakichkolwiek części czy paneli. Zaletą zlecenia pracy profesjonalnemu serwisowi samochodowemu jest to, że posiada on wszystkie niezbędne urządzenia i doświadczenie potrzebne do skutecznego czyszczenia. 

Auto detailing od wewnątrz. Kosmetyki samochodowe

Usługa detailingu „od środka” rozpoczyna się od dokładnego wyczyszczenia wszystkich powierzchni: siedzeń i pokrowców, dywanów i wykładzin oraz innych elementów wnętrza, takich jak panele drzwiowe i deska rozdzielcza. Po usunięciu wszystkich lepkich substancji, takich jak guma do żucia, plamy z jedzenia itp. Siedzenia i tapicerka są zupełnie inne niż na zewnątrz: wchłaniają wszelkiego rodzaju brud, pot i olejek z ludzkiej skóry, co powoduje wzrost liczby bakterii. Powoduje to powstawanie nieprzyjemnych zapachów, takich jak stęchły dym, zapach jedzenia lub kwaśnego mleka. Podczas tego procesu car detailingu specjaliści używają specjalnych detergentów do czyszczenia powierzchni tkanin i mikrofibry. 

Detailing wnętrza samochodu obejmuje również usuwanie różnych zadrapań na różnych powierzchniach przy użyciu farb o różnych kolorach, aby dopasować oryginalny odcień. 

Auto detailing z zewnątrz. Odnowienie powłoki lakierniczej

Samochód musi być czyszczony wewnątrz i na zewnątrz. Zewnętrzne czyszczenie samochodu odbywa się za pomocą różnych narzędzi, głównie poprzez mycie karoserii. Silny środek do czyszczenia powierzchni rozluźnia wszelkie zabrudzenia i błoto, a następnie woda pod ciśnieniem pompy do opon usuwa je z samochodu. Usługa obejmuje również polerowanie, czyli usuwanie rys i wgnieceń, a także odżelazianie elementów metalowych (w niektórych przypadkach) oraz dekontaminację (usuwanie smoły, asfaltu itp.). Po zakończeniu prac, na powierzchnię lakieru nakładana jest dodatkowa warstwa ochronna (lakierobejca) ułatwiająca jego pielęgnację. W ten sposób dochodzimy do ostatniego kroku w detailingu zewnętrznym – woskowania. Woskowanie zapewnia połysk i głębszą intensywność kolorów, którejest tracony w wyniku utleniania i starzenia się pod wpływem czynników atmosferycznych. 

Auto detaling – kiedy warto udać się na auto detailing? 

Car detailing to rodzaj usługi renowacji samochodów przeznaczony dla osób, które chcą podnieść wartość i wygląd swojego pojazdu. Dodatkowo, zabieg ten zabezpiecza również wybrane elementy przed korozją czy szkodliwym działaniem promieniowania. 

Mówiąc prostym językiem, car detailing to jak najlepsze odnowienie zewnętrznych i wewnętrznych powierzchni poprzez zastosowanie specjalnych środków czyszczących, past polerskich i wosków. Celem jest poprawa wyglądu powierzchni pojazdu tak, aby po zakończeniu procesu wyglądał naprawdę pięknie. W tym celu stosuje się różne metody wykorzystujące pady z mikrofibry podczas polerowania, papier ścierny, polerowanie i woskowanie. 

Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu profesjonalnych środków do car detailingu – produktów, które należą do specjalnych formuł przeznaczonych do czyszczenia, usuwania rys i ochrony lakieru. 

Detailing jest procesem bardziej złożonym niż zwykłe mycie i odkurzanie, ponieważ wprowadza dodatkowe zmiany na powierzchni pojazdu, a ponadto osoby polecające tego typu zabiegi twierdzą, że przedłuża on żywotność wybranych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *